Künye
Adı ve Soyadı : şirine gıcık
Cinsiyet : Bayan
Doğum Tarihi : 1.1.1940
Ülke : Türkiye
Şehir :
Mesleği :
Üyelik Tarihi : 13.3.2006 00:00
Son Giriş : 6.9.2006 00:00
 Biyografi
 Yorumlar
 Favori Kitaplarım Tümü » 
 Forum Alanına Yazdıkları Tümü » 
• Ilginc bir tartisma konusu 04.09.2006 11:24:01
lübnanın ermeni zulmünü uluslararası anlamda tanıyan tek ortadoğu ülkesi olduğunu biliyorsunuz değil mi? osmanlıdan onlarda kalanın etkilerii böyle mi yansıdı acaba..
• Cocuğun adını koyalım artık !.. 06.09.2006 13:09:01
merhaba,
buraya eskiden yazmasam da bakardım ama artık bakmadığım için yazınızı da yeni gördüm..bu üyeyle ilgili konu uzadı..polemiğe dönüştü ayrıca. giden gitti daha doğrusu gidenler gitti. benim de gitme vaktim..ama siz yazınca ve inkar edince bazı şeyleri , bana da ister istemez yanıt hakkı doğuyor..neyi çarpıtmaktan söz ediyorsunuz siz yahu? işte yukarıda asılı yazdıklarınız..isterseniz kopyalayayım bakınız ne demişsiniz:
"Ayrıca gıcık rumuzlu üyenin hadi beni pasifleyin, hadi beni pasifleyin de benim gibi düşünenlere yaşama hakkı tanımadığınızı görelim tarzındaki yaklaşımını hiç etik ve onurlu bir davranış olarak görmedim.."
ya siz sözcüklerin anlamını bilmeden kullanıyorsunuz ya da sözün nereye gittiğinin farkında değilsiniz..bi insan etik davranmıyorsa ki karşılığı ahlaklı davranmamaktır (ahlaksız olur) ve insanlar davranışlarıyla çevresinde saygın olur ya da olmaz, ben de ahlaksız oluyorsam size göre..neden hem suçlayıp hem sonra da ithamlarınıza üzülüyorsunuz? kişiliğimle bağdaşan bişi yok ortada ..sadece sizin ithamlarınız var ayrıca..üzülecekseniz hesapsız sözlerinize üzülün ben haddimi aşmışım diye..

yazı bana ithamlarla başladı diye alınganlık yapmışsam yapmışımdır atatürk konusunda..

saygıyla..
• Cocuğun adını koyalım artık !.. 04.09.2006 11:11:01
merhaba önce,

keşke bu yaklaşımınıza benzer düşünceler olayın yaşandığı günlerde de ortaya atılsaydı ayşegül için..çok geç, neyse..

eğer bu ortalığı bulandırmak gelenleri buradan soğutmak yakıştırmaları benim yorumlarımla olacaksa; bu, buradakileri küçümsemek olur..buraya gelenleri bu kadar hafife almayın..

burada ayşegüle pkklı dendi mi? kimler dedi? yazıları neden pasiflendi? bunları anlamak, buradaki silinenlerden kalan yazıları okuyarak yorum yapmakla olmaz!!


beni pasifleyin dedim ..çünkü yazılarım küfür olmadığı halde silindi.. hatta yönetimin muhatap alıp yanıtlar verdiği açıklamalar yaptığı yazılarımı sildiğini gördüm..
katılırsınız katılmazsınız düşüncelerimi yazdığım yazılar pasifleniyorsa benim de burada aktif üye olmamın bir anlamı yoktur..bu onurluca bir taleptir..aynı yaşamımdaki olaylara karşı duruşum ve tavırlarım kadar onurluca hem de..tabi siz silinenlerden kalan yazılardan yola çıkıp neyin neden söylendiğini bu kadar anlayabildiğiniz için ya da çok sevdiğiniz sitenin kararlarına gözükara bağlılılığınızdan, beni ahlaksızlıkla suçlamak bana onursuz demek sizi rahatsız etmedi...yaşasın siteniz dimi efendim..
bazen insan sadece sevdiklerine değil alacağı alkışın hesabını yaparak popüler yaklaşımlarla adam asmaca oynayanlara da kırılıyo..büyüyünce geçecek ..büyüyecem..


bu arada ne utanması ne sıkılması??? meslek yaşamımın ilkelerinin başında öğrencilerimin insan Atatürk'ü görüp sevmeleri için ONU anlaması gelir.. insanı sevmenin dini dili ırkı olmadığını anlatmak gelir..

saygıyla..
• yazılarım 02.09.2006 12:13:01
teşekkür ederim yazılarımla ilgili sözlerin için :)

bazı arkadaşlar yazılarını sildi diye silinen cevap yazlar olabilir ama ne yazık ki konu açma biçimindekilere ne oldu? senin de söylediğin nitelikteki yazılarımın neden silindiğini ben de anlayamıyorum..
bunun yanıtı onlarda..

yazarlarının ve yönetimin samimi katılımıyla pozitif ortamların oluşturulduğu site forumlarına rastlamak konusunda umutlarımı yitirmek üzereyim..katılmadığımız onaylamadığımız düşüncelere sadece tahammül göstererek, sayıp sövüp damgalamadan, linç etmeden tartışabildiğimiz sonra uzlaşamasak bile saygımızı koruyabildiğimiz paylaşımlar diliyorum..

monarşik bir üslupta tekelci zihniyetlerle yönetilen sitelerden bu saydıklarıma gidişi tekerleğin icadından diye alacağız ama..

neden yapmasın hata? insanoğludur şaşar..(umarım silinmeden okursun)
• ayşegül e dair 01.09.2006 22:29:01
bütün sorun da ayşegülün pkk propagandası yapmadan pkklı addedilmesi..
yazılar silindi ne güzel..ayşegül pkklı diyen saldırıyo işte. (sözüm konuyu tam bilmeden acaba diyip söylediklerinden dolayı aynı zamanda sana da..)
bu neye benzedi bilir misin pkk yumuşak karnımız..senden farklı düşünmem bu konuda onu da söylemeliyim ama hani önceki gün haberlerde vardı ya üç (saf diyim biraz) genç savaşa hayır diye pankart açtı bayram güünü ..ve pkklı sananların linç girişimine uğradı ya, ayşegüle de aynısı oldu..
madem tanıyon onu, hiç pkk propagandası yapan bi yazısını okudun mu?
budur..
• Değerli Üyelerimiz, Ziyaretçilerimiz; 01.09.2006 22:31:01
iyi susmak da bana göre diil zaten..

anlamayana sustum ben..
• Değerli Üyelerimiz, Ziyaretçilerimiz; 01.09.2006 16:43:01
bi adama kırk gün deli dersen deliyim ben dermiş..annem söylerdi..
ayşegüle de küfür ettin diye diye kız kendini küfürbaz sandı :)) etmediği küfürleri sahiplendi..
bunu bile anlamaktan uzak mısınız ?

susuyorum..
• Susma hakkı... 01.09.2006 16:03:01
demokratlığını yaşayanlara hatta siyasi duruşunu sola eğenlere sövülür ve onlara sövenlerden özür beklenmez..
demek ki neymiş..
• Kimler geldi kimler geçti/ Ajdanın mıydı bu türkü 01.09.2006 16:00:01
al bak okuyamadıkların buradan oku...
hiç bişiden haberin yok ha :)))


bu gülen kediler..

1. Eylül Dünya Barış Günü kutlu olsun. Dünyanın bir çok yerinde yaşanmakta olan çatışmalar, savaşlar ve terör insanlığın geleceğini tehdit etmekte ve insanın en temel evrensel hakkı olan "yaşama hakkı"nı elinden almaktadır. Küresel eşitsizliğin yarattığı yoksulluk, yoksulluğun getirdiği açlık, açlığa eklenen savaş ve çatışmalar, olağan bir duruma gelmiştir. Önce Türkiye de sonra bütün dünyada silahların susması olaylara demokrat çözümler getirilmesi diliyor ve savaşa silaha eğitimden sağlıktan çok ödenek ayrılmasını kınayarak bunun dışında hiçbir konuda ne savunma yapmayı nede açıklama yapmayı düşünmüyorum… İsteyen istediğini düşünmekte serbesttir.. Bu günde önce Lübnanlıların, Filistinlilerin, ıraklıların, Türklerin ve iraillilerin yüreklerinin barış için atması dileğimle…

Hakkımda yazılanlara birkaç cevap niteliğinde… Bu yazım arkadaşlarımın daha fazla zan altında kalmaması için ilk ve son yazımdır…

Başkaları tarafından dolduruşa getirildiği düşülen arkadaşlarıma mı yoksa bana mı hakaret yapıldı anlamadım…
Ne ben bir başka insanın savunmasına ihtiyaç duyabilecek bir karekterdeyim nede arkadaşlarım tepki koyarken beni düşündükleri için tepki koyabilecek cahillikte insanlardır…
Ruh hacker da iyi bilir ki arkadaşlarımın ikisi ile ve benim haberim dahi olmadan hafta sonu bu konuyu konuşmuşlardır… bir diğeri de yine pazartesi günü ben yazıları okumadan tepkisini koymuştur… Ne bir açıklama beklemişler nede bir savunma insani bir yazıya insani bir tepki koymuşlardır bu onların tercihidir. Oradaki kişi onların tanıdığı Ayşegül değil bir üyedir sadece ve tepkileri de bir üye üzerindendir yoksa herkes bilir ki ben hayatım boyunca her zaman kendimce net durmuşum ve düşündüklerimden asla taviz vermemiş birisi olarak hiç bir zaman ne bir üye hakkında şikayette bulunmuş ne özel hayatına saldırmış nede kişilik haklarını rencide etmişimdir.. Ettiğim zaman inandığım bütün değerleri sıfırlamış olurum... Küfrettiğim konu özel bir konudur insani duruş göstermişimdir ve zaten yönetim diğer üyelere olduğu gibi bana da özellerimden birisinden hadi olmadı telefonumdan rahatsızlığı bildirmiş olsa idi ben bu yazıyı silerdim... derim ki böyle bir durum karşıma ne zaman gelirse küfrümü eder yazımı da silerim ama bir özür asla.... Küfür ettiğim düşülen üyenizden de özür dilemeyi hiç mi hiç düşünmüyorum…

Bir insan nerede olursa olsun bir kavgayı bir tartışmayı izleyip takip edip bir cümlesi ile dikkat çekmeye çalışırsa ben her zaman küfretmeye devam edeceğim yoksa ben kendimden şüpheye düşerim… dostumda düşmanımda mert olmadığı sürece yapılan her saldırıda küfredeceğim buda benim seviyem …

Cevap verme cevap bekleme hakkında yönetim tarafsızlığını ortaya koymuş olsaydı ben açıklamamı da yapar netliğimi de ortaya koyardım… Yönetim destekli linç kampanyasına malzeme olmak istemediğimden dolayı edebik.com sitesi ile bütün bağlarımı koparttım… Nedir bölümü, tartışma bölümündeki yazdıklarımı sildim. Açtığım Konular ve Yaptığım yorumlarım bir süre daha haklılık haksızlık meselesinde bakmak isteyenler olabileceği için üyeliğim ve bu yazışmaların bir süre kalmasını rica ediyorum ileride üyeliğim ile birlikte bu yazılarda silinecektir. edebik uzantılı mail adresimin de iptalini isteyecektim ama zaten iptal edilmiş...

Edebik.com sitesi paylaşım yakalayabileceğim bir site olarak gördüğüm için hiç bir tereddüt etmeden siteye üyeliğimi yaptırdım.. Biz hep dürüst olduk bu dürüstlüğümüz sırasında birilerini kırmışsak affola bu yağı pahalığından değil kalitesizliğinden kullanmadığımızdandır... ben çift rumuz olayını fark ettiğim an site yönetimine güven problemi yaşadığımı ve bir süreliğine siteden uzaklaştığımı dipsiz kuyuda bildirmiştim... Bu konu hakkında da site yönetimi herhangi bir açıklama yapmamıştır... insanların çift rumuz alması sevdiklerine sevgilerini farklı farklı söylemeli inanın bizi hiç mi hiç ilgilendirmiyor ne amaçla olursa olsun bu duvarı yönetimden olan birisi yıkmıştır ...içeriği , yazdığı nedir beni ilgilendirmiyor. Rahatsızlığımı belirttiğim bu yazımdan bir süre sonra yazmaya başladım.... Her olan şey gibi buda dikkat çekmiş… Arkadaşlarım hangi sitede olursa o sitede mutlaka var olacağım takip edeceğim…pullu tülbent almadan geri gelmezdim ya siz arkadaşlara dua edin..:)

"BURADA SENİN BAHSETTİĞİN ŞAHIS HERKESE OYLE YA DA BOYLE LAFI SOYLEYİP SOYLEYP ÇEKİLEN BİR İNSAN.
LAFLARININ NEREYE GİTTİĞİNİ BİLMEYEN BİR İNSAN.
İNSANLARI YARGILAYAN, AJİTE EDEN BİR İNSAN." RUH HACKER

Ben her zaman buralardayım… Eğer insanların rahatsızlığı varsa yok insanların değil senin rahatsızlığın varsa bütün mail adreslerim artı telefon numaram var istediğin zaman bana ulaşabilir sıkıntını anlatabilirdin… Empati yapamadın bu konuda galiba… iletişimde açıklık kavramınada ters düştünüz ha bir de pek etik değil günlerdir yaptığınız davranışlar…

Susmak bir cevapmıdır evet en ağırıdır benim için ama sizin için pek bir şey ifade etmemişe benziyor... Bundan sonra edebik.com sitesinde susuyorum. içtiğim bir çayın hatırına hiç bir konuda hiç bir yazıya cevap vermeyeceğim...
Gönüllerinizde nasıl bir Ayşegül bırakmak isterseniz öyle bırakın .
Paylaşımlarınız dürüstçe olması adına...
Saygılarımla..
Ayşegül...
• ... 01.09.2006 16:25:01
yeter yaa..

bunlardan kime ne ya ahmet? ne zamandan beri biri için bi yere gitmek ayıp oldu? ayıp sana..
• ... 01.09.2006 15:42:01
pasiflenen arkadaşım prens mişkin aslında sana gerekeni söyledi..
sövgüler değişmiş ben görmeyeli.. vajinadan anüse diyenlerden, denilenler için özür beklemeyen yönetim..yanlı tavrına destek vermeyen üyelerinin sözlerini küfür sayıp pasiflemekte midir?
ben bu sitenin yönetiminin aydınlığına demokratik duruşuna ....ayakta alkış tutuyorum :))

ahmet, yedi için ne düşünüyosan beşe katla benbim için düşün..o benden daha dobra...

bu arada savaşa hayır ..
• Edebiyat siteleri gerçekten de edebiyata mı hizmet ediyor 17.08.2006 16:33:01
sus be :))
su edebiyat siteleri olmasaydi seni bulacak miydim? hem bak sadece cetlesmek ya da ciftlesmek icin de burada degilim..iki kelime turkce konusacak birini de degil seni bulmaya geldim ama yoksun :))
nickimi de kopyaladim zaten klavyede noktasiz i yok..
deryaya selam ozledim yaa..
• iyi akşamlar en sevdiğim şiirle beraber sizlere:)) 13.07.2006 18:06:01
:))))
bizde ne çiçekler var kadın göbeğinden horoz ibiğine :))
• iyi akşamlar en sevdiğim şiirle beraber sizlere:)) 13.07.2006 18:04:01
oyy oyyy oyy

sağol valla hadi iyi akşamlar
• Neden – Niçin – Nasıl 13.07.2006 18:06:01
değişiyoz mu?

Künye | Hakkımızda | Kurallarımız | Reklam | Yardım | İstatistikler | İletişim 

Edebik.Com da yeralan bilgilerin her hakkı,aksi belirtilmediği sürece edebik.com a aittir. Edebik.Com bir kültür-düşün sitesidir. Kuruluş amacı kültürel alış-veriştir. Kâr amacı gütmemektedir. Sitemizde yeralan tüm bilgi, içerik yalnızca kültürel alış-veriş amacıyla yayınlanmaktadır. Sitemizde bilgi niteliğindeki her türlü içerik kaynak gösterilmek kaydı ile izne gerek duyulmadan yayınlanabilir.