"Adab- ı Aşk * Selin Özkök Karacehennem" isimli köşe yazısı Tüm Köşe Yazıları 

İstatistik
Yorum 0
Okunma 1811
Favori 0

Adab- ı Aşk * Selin Özkök Karacehennem

Belki biliyorsunuzdur Selin hanımı... TV de programları var ve sık sık gündüz programlarına da çıkıyor. Telefon bağlantılarıyla evliliğinde, ilişkisinde sorun yaşayanlara bir nevi danışmanlık yapıyor telefonla ve cevapları psikologların ( ki kendisi psikolog değil) aksine daha gerçekçi ve uygulanınca direkt sonuç alınan türden:) Sık sık kitabının ismini söylüyor hepsini orda yazdım tarzı:) . Ben de merak ettim bilgisayarımın başına oturdum ideefixe den ilk e kitap siparişimi vermiş oldum... Hemen e kitap okuyucuma yükledim... Kargo beklemeden kargo ücreti vermeden 8.5 TL ye kitabım anında elimde oldu:) Çok sevindim hemen okumaya başladım tabi ki:)
Kitap bölüm bölüm çeşitli sorunlardan oluşuyor bu anlamda sırayla okumanız şart değil bence. Hangi konuda sıkıntınız varsa o konuyu da okuyabilirsiniz ama diğer bölümlerde de bazen başka konulara değinebiliyor... Kitap hemen bitiyor çünkü konuşma diliyle yazılmış ve basit bir dili var. Selin Hanımı hiç dinlemediyseniz bu kitabı okumanız ilişkiniz hakkında yeni bir bakış açısı kazanmanız açısından yararlı olabilir. Kitap daha çok kadınlara yönelik ve "yuvayı dişi kuş yapar" düsturundan hareketle eşinizi, sevgilinizi idare etme, yönlendirme ve böylece mutlu olma sanatını anlatıyor... Fedakâr cefakâr eş, sevgili olmaktan sıkılmayacaksanız en azından deneyecekseniz nasıl bir bakış açısına sahip olunacağını gösteriyor... Bence bütün feminist akımların tersine kadın mutlu olmak isterse yazarın bahsettiği yoldan gitmekte fayda var... Ha yanlış anlaşılmasın köle olun kocanızın ayaklarını yıkayın tarzı şeyler yok sadece akıllı kadın olun kocanızın arkasındaki gizli güç olun tarzı:) . Neyse daha fazla anlatmayayım belki erkekler de okur;) .
Bunun dışında kitap biraz yüzeysel ve aceleyle hazırlanmış izlenimi verdi bana kitabın sonunda izleyici mektuplarına verilen cevaplar da bulunsa da sanki daha pratiğe dönük örnekler verilebilir ve kitap genişletebilir gibi geldi bana... Sık sık imla hatalarına da rastladım... Açıkçası TV de izlediklerim dışında pek de yeni şeyler söylemiyordu kitap ama hiç bilmiyorsanız bu hanımı okumanızı tavsiye ederim...
Tüm Köşe Yazıları Arşivime Ekle Paylaş Yazdır

Künye | Hakkımızda | Kurallarımız | Reklam | Yardım | İstatistikler | İletişim 

Edebik.Com da yeralan bilgilerin her hakkı,aksi belirtilmediği sürece edebik.com a aittir. Edebik.Com bir kültür-düşün sitesidir. Kuruluş amacı kültürel alış-veriştir. Kâr amacı gütmemektedir. Sitemizde yeralan tüm bilgi, içerik yalnızca kültürel alış-veriş amacıyla yayınlanmaktadır. Sitemizde bilgi niteliğindeki her türlü içerik kaynak gösterilmek kaydı ile izne gerek duyulmadan yayınlanabilir.