"Rakı Sohbetleri" isimli kitap hakkında bilgi

Rakı SohbetleriKitap İstatistik
Puanı 1,00
Yorum 0
Okunma 432
Ergun Sav, 1933'de Dörtyol'da doğdu. Ankara Atatürk Lisesini (1950), Ankara Hukuk Fakültesini bitirdi. Avukatlık stajı ve yedeksubaylığından sonra bir süre serbest avukat olarak çalıştı. Londra'ya giderek tiyatro öğrenimi gördü. Yurda döndükten sonra (1962) Dışişleri Bakanlığına meslek memuru olarak girdi. Paris (1964-67), Lagos (1967-70), Helsinki (1973-76) Büyükelçiliklerinde çeşitli görevler yaptı. Karlsruhe Başkonsolosluğu (1978-82), Katar Büyükelçiliği (1986-89), Brezilya Büyükelçiliği (1989-91) görevlerinde bulundu. Halen merkezde genel müdürdür. 1954-64 arasında Hisar dergisi ile Tercüman ve Akşam gazetelerinde yazdığı eleştirileri, 'Tiyatro Yazıları' adlı kitabında topladı (1964). 1970-1985 arasında radyoda, her cuma sabahı yayımlanan 'Halk Hikâyeleri, İŞ Bankasınca yayımlandı. İki piyesi (Bir Başkası ve Vatan Yahut Namık Kemal) ile üç çocuk oyunu (Yakut Balık, Prof'la Paf, Barış Kervanı) Devlet Tiyatroları, İstanbul Şehir Tiyatrosu ve özel tiyatrolar tarafından sahnelendi. Beş çeviri oyunu da oynandı. Radyo ve televizyon için program yapmış, diziler için metinler de yazmıştır.
Bu kitap rakı'nın kitabıdır. Yani, kültürümüzün bir parçasının, toplumsal yaşantımızın tamamlayıcısı olan rakı'nın kitabı...
Bilenler alkış tutsun, bilmeyenler de öğrensinler: Rakı, yaşama sevinci verir. Rakı; sevdiren, sevindirendir. Coşku verir insana. Sohbetiyle nice dostluklar paylaşılır.
...Ve rakı, insanları mutluluğa yöneltir, biliyor musunuz bunu? İnsanın içindeki o insan sevgisini pekiştirir. Çirkinlikleri ayıklar, güzellikleri güzelleştirir ve tümüyle ortaya serer bunları.
Ergun Sav, yeni kitabı 'Rakı Sohbetleri'nde öve öve bitiremediği, bitirip yere göğe sığdıramadığı ulusal içkimiz rakı'nın bir eşi menendi olmayan kitabını yazdı. Olağanüstü bir rakı sevecenliği, sıcaklığı ve tatlı esrikliği içinde üstelik. 'Rakı Sohbetleri'nin yalnız rakıseverlerce değil, rakıya karşı tavır takınanlarca da ilgi ile okunacağını biliyoruz.
Buyrun, sizi şöyle alsın Ergun Sav 'Rakı Sohbetleri'ne efendim!


Ergun SAV
Kitap Künye
Kitap Adı Rakı Sohbetleri
Yayınevi Bilgi Yayınevi
Yazar Ergun SAV
Tür Derleme
ISBN
Sayfa Sayısı
Yıl
Çeviren
Dil 1
Tüm Yorumlar Yorum Yap Puan Ver Puan Verenler Arşivime Ekle Paylaş Yazdır

Künye | Hakkımızda | Kurallarımız | Reklam | Yardım | İstatistikler | İletişim 

Edebik.Com da yeralan bilgilerin her hakkı,aksi belirtilmediği sürece edebik.com a aittir. Edebik.Com bir kültür-düşün sitesidir. Kuruluş amacı kültürel alış-veriştir. Kâr amacı gütmemektedir. Sitemizde yeralan tüm bilgi, içerik yalnızca kültürel alış-veriş amacıyla yayınlanmaktadır. Sitemizde bilgi niteliğindeki her türlü içerik kaynak gösterilmek kaydı ile izne gerek duyulmadan yayınlanabilir.